wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się zużywają oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od poprawnego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest efekt finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa kluczowe jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów gatunek ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz